GenelHaberler

1.150 Orman Mühendisi ve 2.700 Orman Muhafaza Memuru Ataması Yapıldı.

​Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ nin teşrifleriyle gerçekleşen törene, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılarımız Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu ile bakanlığımıza bağlı birimlerin Genel Müdürleri ve STK Temsilcileri ile atanmaya hak kazanan orman mühendisleri ve orman muhafaza memurları katıldı.
Törende konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli “Türkiye’nin, orman varlığını artırabilen nadir ülkelerden biri olduğunu belirterek ”Uygun alanlar üzerinde çok maksatlı ağaçlandırma ve toprak muhafaza çalışmaları gerçekleştirilmiş, böylece bir yandan orman alanları artırılırken, bir yandan da erozyonun ve rüsubat taşınımının önlenmesi, yeni rekreasyon, ekoturizm alanlarının, karbon yutaklarının, oksijen kaynaklarının teşkili sağlanmıştır. Bununla birlikte, özellikle gelir getirici türler kullanılarak yapılan ağaçlandırmalarla da yöre halkı ekonomisine katkıda bulunulması sağlanmıştır. Tabi bunlarla yetinmiyoruz, yetinmeyeceğiz! 2023 yılı hedefimiz ise; orman varlığımızın 23,4 milyon hektara çıkarılarak, % 30 olan dünya ortalamasına ulaşılmasıdır. Yine 2023 yılı sonuna kadar da, inşallah toplam 7 milyar fidanı toprakla buluşturarak, dünyada yaşayan her bir insan için bir fidan dikilmesini hedeflemekteyiz” dedi.
Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, düzenlenen törenle atamaları da gerçekleşen Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alacak, bin 150 Orman Mühendisi ve 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuruna yeni görevlerinde başarılar dilerken, ormanların bir ülke için stratejik önemde olduğunu hiçbir zaman unutmamaları nasihatinde de bulundu.
Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey ise “ mesai mefhumu olmayan, zor fakat manevi hazzı çok büyük bir meslek icra ettiklerini, ormancılığın kutsal bir vatan görevi olduğunu, yangınlara siper kaçakçıya engel olduklarını, milletin emanetine sahip çıkma sorumluluğuna sahip gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakma amacında kurumun ve devletin itibarı zedelemeyecek, devlet adına muhatap oldukları kişilerle iyi ve etkili iletişim kurabilecek genç meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyor bin 150 Orman Mühendisi ve 2 bin 700 Orman Muhafaza Memurunun kurumumuza kazandırılmasında Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza ve emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu