Samsun’da Ortopedi doktoru, evinde ahşap oyma sanatıyla uğraşarak işinden kalan zamanı değerlendiriyor. Doktor, ayrıca ahşap sanatının ameliyatlara yardımcı olduğunu belirtiyor.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Bölükbaşı, sıra dışı özelliği ile dikkat çekiyor. Gündüz hastanede hastalarını muayene eden ve ameliyatlara giren Uzm Dr. Bölükbaşı, en uzun operasyonunu ise akşam evde uğraştığı tabloları üzerinde yapıyor. Ahşabı adeta bir ameliyat yapıyormuşçasına dikkatli ve özenle işleyen Uzm. Dr. Murat Bölükbaşı, yalnızca bir çalışması için aylarca emek veriyor.

Çocuklarından destek alıyor Yaklaşık 20 yıl önce ahşap oyma sanatına başladığını söyleyen Dr. Bölükbaşı çocuk yaştan itibaren bir merakı olduğunu bunu yıllar içinde geliştirdiğini belirtti. Doktorluk mesleğini seçmesinde de yine bu sanat üzerine yaptığı çalışmaların etkili olduğuna değindi. Evde bir odasını atölye olarak ayıran Bölükbaşı’nın en büyük destekçisi ise çocukları. Bölükbaşı’nın çocukları evde adeta ameliyatlara giren genç asistanlar gibi ona yardım ediyor ve işin inceliklerini öğreniyor. Ahşap oymacılığında kullanılan araç gereçleri de kendisi üreten Dr. Bölükbaşı, yapmış olduğu eserleri tamamını çocuklarına miras bırakacağını dile getirdi. Bölükbaşı, “Ahşabı oyma sanatı ile uğraşmak, onlara şekiller vermek hobi olmanın dışında mesleğime de büyük katkı sağlıyor. Ortopedi gibi alet bağımlı bir bölümde çalışıyor olmak, özellikle incelik gerektiren zor operasyonlarda ameliyat yapabilme becerime katkı sağlayarak da yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

HEM ORTOPEDİ DOKTORU HEM AHŞAP OYMA USTASI SAMSUNLU DOKTOR GÜNDÜZ KEMİK, AKŞAM AHŞAP ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR SAMSUN’DA DOKTOR AMELİYATA AHŞAP OYMA SANATI İLE HAZIRLANIYOR EN ZOR AMELİYATLARA AHŞAP OYMA SANATI İLE HAZIRLANIYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir