GenelGÜNCEL HABERHaberlerSON DAKİKASOSYAL MEDYA

Manavgat Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturmada, Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y’yi, kız arkadaşının kaydettiği ses kaydının ele verdiği ortaya çıktı. Kayıtlarda Ali Y’nin, “Benzinle döke, döke, yaka yaka gittim” demesi dikkat çekti. Yine ses kaydında şahsın bin TL karşılığında yangın çıkarttığı, yakalanması durumunda sarhoş ve madde bağımlısı olduğunu söylemesi için talimat verildiği ifadeleri yer alıyor.
Manavgat Cumhuriyet Savcılığının orman yangınlarıyla ilgili yürüttüğü soruşturmada ortaya çıkan ses kaydı herkesi şoke etti.

Manavgat ve Akseki’deki 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün süren orman yangınları ile ilgili soruşturmalar devam ederken Jandarma Komutanlığına Ö.T. (40) isimli bir kadın tarafından yangını çıkardığını iddia eden Ali Y. (40) isimli şahsın konuşmalarının yer aldığı ses kaydı teslim edildi. Ö.T’nin teslim ettiği ses kaydı ise jandarma ekiplerini harekete geçirdi.
Kendisine ait motordan benzin çekip ayrı ayrı yerlere dağıtarak yakmış
Daha sonra Ö.T. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığına ifade verdi. Yaptığı telefon konuşmasında A.Y’nin Güçlüköy’de çıkan orman yangınını kendisinin başlattığını ifade etmesi üzerine ses kaydını saklama gereği duyduğunu dile getiren Ö.T’nin verdiği ifade de ise “Telefonumdaki bir program ile görüşmelerimi kaydediyorum. Kayıtlar çoğaldığında silerim. Ancak A.Y. ormanı yaktığını anlattığı için bu ses kaydını silmedim. A.Y, telefonla beni aramıştı ’Güçlüköy’ün Manhayıt mevkiindeki ormanı yakmış olduğundan bahsetmiş olduğu için bu ses kaydını saklama moduna alarak telefonumda sakladım.

Görüşmemizde bana Güçlüköy Manhayıt mevkiinde çıkan orman yangınını kendisinin çıkarmış olduğunu, bu işi bin TL para karşılığında yaptığını, kendisine ait motordan benzin çekip ayrı ayrı yerlere dağıtıp yakarak yangın çıkarttığını” ifade etti.
Yakalanırsan sarhoş ve madde bağımlısı olduğunu söyle talimatı
İfadesine devam eden Ö.T, “Ormanı yakması için bin TL karşılığında anlaştığını, ancak anlaştığı kişinin 250 TL fazla para verdiğini, bu kişinin yakalanması durumunda sarhoş ve madde bağımlısı olduğunu ve hiçbir şey hatırlamadığını söylemesi talimatı verdiğini, kendisine ormanı yaktıranın ve parayı veren kişinin farklı olduğunu, para veren kişiyi bildiğini ama yaktıranının kim olduğunu bilmediğini söyledi. Ancak kimden para aldığını kimin ormanı yakması için talimat verdiğini bana söylemedi” dedi.

Tutuklandı
Ses kaydı ve Ö.T’nin verdiği ifade üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, Ali Y’nin yakalanması için çalışma başlattı. Kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan Ali Y. ise Ö.T’yi etkilemek için yangını kendisinin başlattığını söylediğini, görüşmenin gerçekleştiği gün sarhoş ve madde kullandığı için kafasının iyi olduğunu, görüşme yaptığını hatırlamadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu