Ahşap evi yıkmaya kıyamadı: Temelinden ayırıp vinçle taşıdı

Artvin’in Borçka ilçesinde yaşayan Hasan Altıparmak, babasından kalan tek katlı ahşap evi, yıkmaya kıyamayarak vinç yardımıyla 50 metre taşıyarak bal evin üzerine kurdu. Komşuların ahşap eve uçan ev ismini taktığını ifade eden Hasan Altıparmak “Ev ’baba yadigarı’ olduğu için bu zahmete katlandım. Babamdan kalan bu yadigar evi yaşatmak istedim” dedi.

Artvin’in Borçka ilçesinde Güreşen Köyü Çarşıbaşı Mahallesinde yaşayan Hasan Altıparmak babasından yadigar kalan, tek katlı ahşap evi korumak için ilginç bir yöntem buldu.

Evi temelinden ayırıp, iki katlı bal evinin üzerine koydu

Ahşap evini bulunduğu yerden taşımak isteyen Altıparmak, evi bozmadan nasıl taşıyacağını düşünürken, aklına vinçle bu işi çözebileceğini geldi.

Köye getirttiği vinci kullanarak ahşap evi temelinden ayırıp, iki katlı bal evinin üzerine koydu. İçindeki eşyaları ile birlikte evi 50 metre uzaklıkta bulunan bir başka alana taşınması sırasında çevredekiler cep telefonuyla bu görüntüleri kaydetti.

Komşuların ahşap eve uçan ev ismini taktığını ifade eden Altıparmak “Ev ’baba yadigarı’ olduğu için bu zahmete katlandım. Babamdan kalan bu yadigar evi yaşatmak istedim” dedi.

Yadigar evi, bal evinin üzerine koydurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir