Ahşap fabrikası yandı! 600 bin adet ürün kül oldu

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir ahşap fabrikasında yangın çıktı. Yangında 600 bin adet ürün kül olurken iş yerinin sigortası olmadığı öğrenildi. Yangın 2 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

Barış Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi’nde bulunan bir fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Durumun ihbar edilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Manisa Büyükşehir belediyesi’ne bağlı Alaşehir Salihli Sarıgöl kula ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. İş yerinin sigortasız olduğu öğrenildi.

“CAN KAYBIMIZ YOK” 

İş yeri sahibi Ferit Yaşar “Komşular telefon ettiler onlardan öğrendim. İş yerine geldiğimde her yeri alev sarmıştı. Gece çalışan olmadığı için Allah’a şükürler olsun can kaybımız yok, bu tek tesellimiz oldu” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Olay yerine gelerek çalışmaları yerinde izleyen Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu “Öncelikle Alaşehirlire geçmiş olsun. Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz. iş yerinde üretilmiş hazır halde 600 bin adet ürün buluyordu, hepsi yandı. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Şu anda yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ: Manisa’da ahşap fabrikası yandı! 600 bin adet ürün kül oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir