Ahşap işleme ve Etamin’den yeni bir sanat doğdu

İzmir’in Foça İlçesi’nde hobileri olan ahşap işleme ve etamini aynı eserlerde birleştiren Gonca Akkaya yeni bir sanat yarattı. Gonca Akkaya evde ürettiklerini her yıl açtığı sergilerle beğeniye sunarken, aile bütçesine de katkı yapıyor.

Gonca Akkaya; 39 yaşında, evli ve iki çocuk annesi. İyi kullanılırsa zaman her şeye yeter diyerek resim çizmeye, ahşap ve etamin işlemeye başladı. İlk sergisini resimleriyle açtı. Daha sonra eşiyle birlikte merak saldıkları ahşap işlemeyi geliştirdi. Yaptıkları ilgi görünce bir diğer hobisi olan etamin ile ahşabı birleştirmek istedi. Görenlerin çok beğendiği ahşap etamin bileşimi özgün eserler üretti. Özel siparişler aldı. Hobilerinden yeni bir sanat yaratırken aile bütçesine de katkı yapmaya başladı.

AHŞAP ETAMİN EŞİMLE ORTAK FİKRİMİZ

Ahşap işlerine bir süre önce merak sardığını, el işlerini ise yıllardır yaptığını belirten Gonca Akkaya bu tür işlerle uğraşmayı başta kadınlar olmak üzere herkese tavsiye ettiğini söyledi. Gonca Akkaya; “ Etamin işlemeye can sıkıntısından başladım. Eski etaminlere bakarak etamine daha farklı bir boyut getirmek istedim. Daha ince kumaşlar kullanarak etaminden çok, boyaya benzer işlemeler yaptım. Sonra eşimle konuşurken, acaba ahşap ile etamini birleştirsek nasıl olur dedik. Başladık. Ortaya çok güzel şeyler çıkt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica