Alanyalı Ahşap, Alwado markasıyla kapıya imza atıyor

ANTALYA – Türkiye’nin ünlü kapı üreticileri onların kapı serenini kullanıyor. Alanyalı Ahşap, bu sektörde marka geliştirerek Alwado’yu oluşturdu.

Alanyalı Ahşap AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı, kardeşleri Hüseyin ve Okan ile Antalya ve Rusya’daki 3 şirkette, dede mesleklerini devam ettirdiklerini anlattı.

Kardeşi Okan Alanyalı’nın 11 yıldır başında durduğu Rusya’daki Transforest firmalarının kereste fabrikası olarak çalıştığını belirten Alanyalı, şunları söyledi: “Rusya’daki firmamızdan hammaddeyi temin ederek, Antalya’daki fabrikamıza getiriyoruz. Alwado markasıyla ön plana çıkardığımız Alanyalı AŞ ise kapı sereni, lamine kirişi, zemin döşeme, yalı baskısı, bahçe mobilyaları gibi 6 çeşit ürünün üretimini yapıyoruz. Hüseyin Alanyalı’nın başında durduğu Alanyalı Ahşap firmamızda ise oteller, belediyeler gibi kurum ve kuruluşların proje uygulama işlerini yürütüyoruz. Antalya’nın içerisinde yer alan İstanbul, Antalya, Konya evlerini de biz yaptık.”

Rusya ile beraber toplamda 150 kişiye istihdam sağladıklarını anlatan Alanyalı, “Rusya’da yıllık 40 bin metreküplük ağaç işi yapıyoruz. Yaklaşık 10 milyon euroluk bir ciromuz var. Kapasite artışımız her yıl düzenli olarak artıyor. Bu yıl Rusya’daki kriz nedeniyle hammadde girişimiz çok büyük etkilendi, mal hızlı gelemediği için satışlarımız düştü ama geçen yıl yüzde 35’lik büyüme gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Masif ağaç üzerine çalıştıklarına değinen Alanyalı, şöyle konuştu: “Türkiye’de ahşap konusunda öne çıkan bir marka yok. Bu amaçla ağaçla ilgili bir marka yaratmaya çalıştık. Firma olarak ahşaba değer katarak 2 yıldır Alwado markamızı piyasaya çıkarıyoruz. İran, Kıbrıs, Kuveyt ülkelerine ihracat gerçekleştirdik, bu sayıyı artırmak için yeni çalışma içerisine girdik. Şimdilik önceliğimiz iç pazar. Kapı sereninde çok iddialıyız. Türkiye’nin en büyüklerinin kapı serenini biz veriyoruz. Piyasanın yüzde 30’una hitap ediyoruz ama yüzde 100’üne talibiz. Biz diğer ürünlerimizi de bu markayla büyütmek istiyoruz. Banio gibi yapı marketlerde ürünlerimiz satılıyor. Ayrıca ‘n11. com’ üzerinden de internet aracılığıyla satışlarımız bulunuyor.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir