GenelGÜNCEL HABERHaberler

Çamsan Ordu, Kolçam’a ortak oldu

Türkiyede ve Orta Doğu da Alman teknolojisi ile delikli sunta üreten tek sunta fabrikası olan Kolçam Çamsan Ordunun iştiraki oldu.

Türkiyede ve Orta Doğu da Alman teknolojisi ile delikli sunta üreten tek sunta fabrikası olan Kolçam Çamsan Ordunun iştiraki oldu.

Çamsan Ordu bu yeni yatırımı ile ürün çeşitliliğini artırarak Türkiye, Orta Doğu ve Balkan ülkelerinin delikli yonga levha ihtiyaçlarına da cevap vermeyi hedefliyor. Sektörde çok büyük bir ihtiyaç haline gelen delikli yonga levha üretimini modern tesislerinde yapan Kolçam bu alanda tek.
Mutfak dolapları yatak odaları banyo dolapları TV üniteleri gibi çok çeşitli alanlarda kullanılan delikli yonga levha üst düzey ses ve ısı yalıtımı sağladığı için enerji tasarrufu ile aile bütçesine katkı sağlayan bir malzeme olması sebebiyle sektörde çok önemli bir yere sahip.

Teknoloji odaklı yenilikçi çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren ÇAMSAN ORDU YÖNETIM KURULU BAŞKANI HAKAN POYRAZ sözlerine şunları ekledi:

Türkiyede ilk ve tek Ekstrüzyon Pres Sistemi ile seri üretim çözümler üretebilen Kolçam ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık ile çok daha geniş bir yelpazede sektördeki üreticilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebileceğiz. Bu ortaklık bölgesel ve küresel ölçekte pazar payımızı artırma stratejimizin bir parçası Kolçamın Çamsan Ordunun portföyüne katılmasının her iki markanın da değerini arttıracağına inanıyorum. Bu yatırım her iki markanın da büyüme stratejisini destekleyecek ve rekabet gücünü artıracak.

HAKKINDA:
Çamsan Ordu A.Ş 1984 yılında Türkiye ve Asyanın ilk Avrupanın 5. MDF üretim tesisi olarak üretime başladıktan sonra 1993 yılında ürün çeşitliliğini artırmak ve piyasaya katma değerli ürün sunmak amacıyla Türkiyede ilk MDF Lam ürününü üreten firma olmuştur. İki yıl sonra açtığı yeni MDF tesisiyle kapasitesini iki katına çıkaran Çamsan Ordu A.Ş.1997 yılında ise Türkiye ve Ortadoğunun ilk laminat parke üretimini gerçekleştirmiştir. Çamsan Ordu A.Ş. ayrıca hammaddede dışa bağımlılığı azaltmak ve önemli gelir kalemlerinden olan tutkal ihtiyacını karşılamak üzere kimya tesisleri yatırımını yapmış ve 2000 yılında tesis devreye alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu