GenelHaberlerİş

ÇAMSAN’DAN BÜYÜK YATIRIM

MDF 3 tesisinin kurulması için çalışmaların başladığını belirten Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Faik Burak Kunday, 100 kişinin istihdam edileceği tesisin 2020 sonunda hizmete girerek üretime başlayacağını söyledi.

Çamsan’ın tarihi hakkında bilgi veren Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Faik Burak Kunday, ” Çamsan Ordu A.Ş.,1984 yılından itibaren ekonomimizin lokomotif sektörü olan orman ürünlerinde yurtiçinde ve yurtdışında MDF denilince akla ilk gelen isim olma ayrıcalığını hak etmiştir. Bu bilinç ve sorumluluk ile daima daha iyiye ulaşmak için yeni yatırımlarımıza devam etmekteyiz. Çamsan Ordu A.Ş., Türkiye ve Asya’nın ilk, Avrupa’nın 5. MDF üretim tesisi olarak 1984 yılında ilk MDF’yi ürettikten sonra, 1997 yılında Türkiye ve bölgemizin ilk Laminat Parke üretimini  de gerçekleştirmiştir. Sektöründe birçok ilkleri yaşatan Çamsan Ordu A.Ş., hiçbir koşulda kaliteden ödün vermeden her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan, sektörünün öncü isimlerinden biri konumuna gelerek, gurur dolu 35 yılını geride bırakmıştır.” dedi.

 

HERKES DURDU ÇAMSAN HAREKETE GEÇTİ

“Çamsan Ordu A.Ş., ülkemizdeki refah seviyesinin ve ekonomik büyümenin ancak üretim ve ihracat ile gerçekleşeceğine kurulduğu günden bu güne kadar inanmaya devam etmiştir.” diyen Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Kunday, “ 2018’in 2. yarısından itibaren ülkemiz piyasalarında çoğunlukla dış etkenli ekonomik türbülans ve dövizde aşırı dalgalanmalar meydana gelmiştir.  Bunun akabinde, yatırımlar ya ertelenmiş, ya da iptal edilmiştir. Çamsan Ordu A.Ş. olarak, 2 senedir planladığımız yatırımımızı ertelemeyi uygun bulmayıp Ocak 2019 itibari ile Alman Dieffenbacher firması ile anlaşma yaparak toplam 70 milyon Euro tutarındaki yeni MDF tesisimiz için imza atmış bulunmaktayız.  Yeni tesisimiz Dieffenbacher firmasının son teknoloji CPS+ pres teknolojisi kullanılarak üretim yapacaktır.” şeklinde konuştu.

 

ÜRETİM 2.5, PAZAR 3 KAT BÜYÜYECEK

Yeni kurulacak tesisin özellikleri hakkında da bili veren Kunday, “Yeni tesisimiz, çevreye duyarlı ve son teknoloji ile donatılmış bir MDF üretim tesisi olacaktır. Bu yatırım ile firmamız pazar payını ve ürün çeşitliliğini artıracak olup MDF üretimimizi 2,5 katına, ihracat pazar payımızı da 3 katına çıkartmayı hedeflemekteyiz. Çamsan Ordu A.Ş. ailesi olarak bizler, her zaman en iyisini, en doğrusunu ve güzelini yapma ilkeleri doğrultusunda ülkemizin aydınlık geleceğine inancımız tam olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

 

ORDU’YA HAYIRLI OLSUN

MDF 3 yatırımının çok modern bir yatırım olduğunu ifade eden Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Kunday, “ Ful otomatik bir fabrika olacak. Fabrika içerisinde otomatik bir depo da olacak. Bu fabrikanın kurulma çalışması başladı. 2020 sonunda tesisin hizmete girmesini planlıyoruz. Aslında bu yatırım Çamsan için 15 sene önce yapılması gereken bir yatırım. Bu son yatırımla hem Türkiye dışındaki yakın coğrafyamızda hem de Kuzey Afrika pazarında daha söz sahibi olacağız. Burada makinelerin kendi aralarında haberleşebileceği bir sistem kuruyoruz. Burada CPS+ pres teknolojisini Türkiye’de ilk kez biz kullanacağız. Bunun yanında bir zımpara makinesi de Türkiye’de ilk kez Çamsan tarafından kullanılacak. Bu son yatırım ile yaklaşık 100 kişi daha istihdam etme imkanı olacak. Bunun dışında da yeni yatırımlar da düşüyoruz.  Bu yeni MDF yatırımımızın, ülkemize, milletimize ve Ordu ilimize hayırlı olmasını diliyoruz.” Yasin Çanakçı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu