CHEP’ten Konya’ya dev yatırım’

2 milyon 500 bin TL yatırım yapan CHEP Türkiye, Konya Servis Merkezi’nde basın mensupları ile bir araya geldi. CHEP Türkiye Genel Müdürü Ralf Paetzold, “Konya, Türkiye ekonomisinin istihdamında ve sanayinin gelişiminde büyük rol oynayan iller arasında bulunuyor. Bundan dolayı tercihimiz Konya oldu” dedi

Tedarik zinciri çözümlerinde dünyanın önde gelen markalardan biri olan CHEP, Konya Servis Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya CHEP Türkiye Genel Müdürü Ralf Paetzold ve CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce’nin yanı sıra basın mensupları katıldı. Bugüne kadar tesise toplam 2 milyon 500 bin TL yatırım yapan CHEP Türkiye, toplantıda yeni yatırımlarından, iş modelinden ve gelecek hedeflerinden bahsetti. CHEP Türkiye, 2009 yılından beri sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle tedarik zincirlerinin verimliliğini artırıyor ve bu hizmetin tek sağlayıcısı konumunda bulunuyor. Tesislerinde, paletlerinin inceleme ve onarım süreçlerini optimize edecek makine yatırımı yapmaya devam eden CHEP Türkiye, 9 bin m2’lik alanda kuruldu.

2021 YILINA KADAR DÖRT MAKİNE YATIRIMI YAPACAK

CHEP Türkiye, 2021 yılına kadar 4 servis merkezine daha makine yatırımı yapmayı hedefliyor. Yeni makine yatırımları doğrultusunda, bakım ve onarım süreçlerinden ayrı olarak halihazırda yüzde 50’sinin makinede incelendiği paletlerin yüzde 90’ı incelenecek. Yaklaşık 10 milyon ekipmanlık dolaşım ağına sahip olan CHEP Türkiye’nin Konya Servis Merkezi’nde günde ortalama 2 bin 500 palet inceleniyor. Aynı zamanda günde ortalama 3 bin 500 palet servis merkezine ulaşıyor ve bu rakama yakın bir sayıda da palet çıkışı yapılıyor. CHEP Türkiye’nin gerçekleştireceği yatırımlar tesisin yüzde 30 daha verimli olmasına ve yılda yaklaşık 1,2 milyon paletin incelenmesini sağlayacak. CHEP Türkiye, büyüyen iş hacmini, yerel üreticiler tarafından üretilen ekipman ve yüksek teknolojiye sahip makine yatırımlarıyla hızlı ve sorunsuz bir şekilde sürdürüyor; böylece hizmet kalitesini sürekli artırıyor. Konya Servis Merkezi’ne bugüne kadar toplam 2 milyon 500 bin TL yatırım yapan CHEP Türkiye, burada paletlerinin tüm inceleme ve onarım süreçlerini daha hızlı gerçekleştiriyor. Yatırımlarıyla servis kalitesini artırmayı, gereksiz nakliye mesafelerini azaltmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.

“ZİNCİRİN HER AŞAMASINDA BİR PALETTEN FAZLASINI SUNUYORUZ”

Yalnızca üretim hatlarında değil, hammadde taşınmasından ürünlerin mağazaya teslimine kadar tedarik zincirinin her aşamasında iş ortaklarına bir paletten fazlasını sunduklarını belirten CHEP Türkiye Genel Müdürü Ralf Paetzold “Yatırımlarımızı otomasyon süreçlerinin artmasına bağlı olarak hızla gelişen tedarik zincirlerine uyum sağlamak için yapıyoruz. Tedarik zinciri süreçlerinde operasyonel verimliliği almak için en uygun lokasyonları araştırıyor, mevcut servis merkezleri arasındaki akışlarımıza göre değerlendiriyoruz. Konya, Türkiye ekonomisinin istihdamında ve sanayinin gelişiminde büyük rol oynayan iller arasında bulunuyor. Biz de CHEP olarak, sanayi odaklı üretimiyle Türkiye’nin yükselen ekonomilerinden birisi olan Konya’nın Akdeniz, Güneydoğu’ya olan yakın konumu ve lojistik avantajı, yüksek ve nitelikli iş gücü potansiyeli doğrultusunda yatırım yaptık” dedi.

“LİDER KONUMDA BULUNUYORUZ”

Tüm ekipmanlarında kullanılan ileri teknoloji, çevre dostu çözümlerle tedarik zinciri yönetiminde lider konumda bulunduklarını söyleyen CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce, “Konya’daki Servis Merkezi’mizin otomasyon süreçlerini desteklemek için bugüne kadar toplam 2 milyon 500 bin TL yatırım gerçekleştirdik. Bu sayede ekipmanlarımızın inceleme ve tamir hatlarını sürekli geliştiriyoruz. Teknolojik yatırımların tedarik zincirinde muhakkak yapılması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü operasyonel tarafı büyük ölçüde etkileyen dijital gelişmeler, sürdürülebilirliği yakalamak için önemli bir rol oynuyor. Teknoloji kullanımıyla da bu sayede lojistik operasyonlar daha hızlı ve etkili yapılıyor. Böylece hem ciddi bir tasarruf elde ediliyor hem de kolay ve güvenilir bir operasyon yönetimi yapılabiliyor. Biz de teknolojinin giderek her alana yayıldığı günümüzde, ekipmanlarımızın dijitalleşmesi yönünde yatırımlar yapıyor, paydaşlarımızın tedarik zincirlerinde öngörülemeyen verimsiz alanlarını yok etmeleri konusunda onlara destek olmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hüseyin MENEKŞE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir