GenelHaberlerİş

Dursunbey OSB’de fabrikalar yükseliyor.

5 bin ile 50 bin metrekare arasında değişen 52 parselden oluşan Dursunbey OSB’de Kereste ve metal fabrikaları ağırlıkta.

Altyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Dursunbey OSB’de ilk fabrikalar nisan ayından itibaren yükselmeye başladı. 102 hektar alana kurulan Dursunbey OSB, 2 bin dönüm daha büyüyebilecek alana sahip. 5 bin ile 50 bin metrekare arasında değişen 52 parselden oluşan Dursunbey OSB 96 bin metrekarelik lojistik merkezi, 44 bin metrekarelik stok alanı siteyi kuşatan ve ulusal ağa bağlanacak olan 2,5 kilometrelik 8 demiryolu hattıyla dikkat çekiyor. Parsellerin yüzde 90’ının yatırımcılara tahsis edildi OSB’de kereste, gıda, metal alanlarında faaliyet gösteren işletmelerin yoğunlukta olması planlanıyor. BEDELSİZ ARAZİ TAHSİSİ

Bedelsiz arazi tahsisi ile bölgedeki en cazip yatırım bölgelerinden biri olan Dursunbey OSB, alanının içinde kalan lojistik merkez ile üretici için büyük avantajlar sağlayacak. Özellikle ihracat yapacak olan firmalar; 8 adet ray hattı, 50 tonluk yükleme indirme vinçleri ve yükleme ve boşaltma rampaları, 2,5 kilometre olacak demiryolu hattı ile birçok lojistik imkana sahip olacak. Dursunbey OSB, Balıkesir’de Gebze- İzmir ve Tekirdağ-İzmir arasındaki otoyolların kesiştiği noktada İstanbul, Çanakkale, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine bağlanan yollarla büyük bir ulaşım avantajı sunuyor. 4. derece teşviklerden yararlanacak olan Dursunbey OSB’de yatırımcılara bedelsiz arsa tahsisi dışında yatırımın büyüklüğüne göre KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işçi ve işveren desteği, gelir vergisi stopajı desteği, faiz desteği gibi destekler sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu