Ekşioğlu Orman sonuç odaklı çalışmaya devam ediyor.

İstanbul Kartal ve Kocaeli gebze merkezli Ekşioğlu orman ürünleri ürün çeşitliliği ve kalitesiyle adından sıkça söz ettiriyor.

Sektörün eskilerinden olan firma tecrübesini her zaman işine yansıtmaya devam ediyor.

İşte ekşioğlunun tarihçesi ; 

1966

Asker emeklisi olan Halit Ekşioğlu, 1966 yılında orman ürünleri işine adım atmış,

1969

1969 yılında atölyelerin birikim yeri olan Kadıköy, Söğütlüçeşme’ de “Halit Ekşioğlu” şahıs şirketini kurmuştur.

1976

1976 yılında pazar trendlerini takip ederek Kadıköy, Fikirtepe şubesini açmıştır.

1984

Bu dönemlerde Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ nu bitirdikten sonra  muvazzaf subay olarak Türk silahlı kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde görev yapan en küçük oğul Serdar Ekşioğlu, 1982 yılında Pilot Yüzbaşı olarak görev yapmakta iken babası Halit Ekşioğlu tarafından kurulmuş olan orman ürünleri işine destek vermek ve işi büyütmek amacıyla subaylık görevinden ayrılıp, 1983 yılında İstanbul Üniversitesinde İşletme İhtisası’ nı bitirdikten sonra 1984 yılında babasıyla birlikte orman ürünleri işine atılmıştır.

2000

İstikrarlı ve özverili çalışmalar sonucu 1990 yılında bugünkü “Ekşioğlu Orman Ürünleri” şirketi kurulmuş ve yine aynı yıl içerisinde Pendik şubesi açılmıştır. İleri görüşlü ve akılcı politikalar ile büyümesini sürdüren şirket, 1996 yılında ; Şekerpınar üretim tesisini ve 2000 yılında da Modoko şubesini müşterilerinin hizmetine açmıştır.

Ekonomik gelişme ve toplumsal refahın kaynağının, işletmelerimizin başarılı olmaları, süreklilik sağlamaları ve rekabet gücüne sahip olarak yaşamlarını sürdürebilmelerinde yattığına inanan Ekşioğlu Orman Ürünleri; verimliliğini arttırma, müşteri isteklerini hızlı ve etkin bir şekilde karşılama, tüm bu çabaları sürekli kılma amacıyla “Yeniden Yapılanma” ve “Bilgi İşlem” sistemlerine büyük yatırımlar yaparak sektöründe ilklere imza atmış ve rakiplerine karşı da üstünlük sağlamıştır.

Kurumsallaşmak anlamına gelen bu sistemler Ekşioğlu Orman Ürünlerinin  bugünkü başarısının temelini  oluşturmaktadır. Başarısının altında yatan tüm detayları yazılı hale getiren sistemler, başarılı çalışmanın temelini oluşturmakta, sağlam bir temel üzerinde oluşturulan tüm yapılar gibi geleceğe güvenle bakma imkanı vermektedir.

Bugünlere uzanan başarı öyküsünde, en büyük gücü eğitimden ve eğitimli personelinden alan Ekşioğlu Orman ürünleri; Mühendis, İşletme, İktisat mezunu ve dalının uzmanı olan 100’ ü aşan çalışanı, geniş ürün yelpazesi ve müşteri memnuniyetini esas alan satış ağı ile orman ürünleri sektörünün köklü ve önder firmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir