EKONOMİGenelGÜNCEL HABERHaberler

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Detayları

Banka ve Krediler olarak bu yazımız içerisinde KOSGEB hibe destek paketleri hakkında konuşacağız. Girişimlere hem hibe kredi hem de faizsiz kredi seçenekleri sunan KOSGEB, birçok genç girişimcinin hayalindeki işi kurmalarını sağladı. Hayalindeki işi kurmak isteyen kişilerin önlerinde bulunan en büyük engel maddiyattır. Bunun bilincinde olan devletimiz, sürdürülebilir projelere elinden geldiğinde destek vermektedir. Özellikle bu yazımızda KOSGEB 50 bin kredihakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

KOSGEB Girişimci Desteğine Kimler Başvuruda Bulunabilir?

KOSGEB, başta genç girişimciler olmak üzere başvuru şartlarına uyum gösteren her bireye destek sağlamaya devam ediyor. Başvuru şartları her yıl değişiklik gösterip biraz daha ağırlaştırılmaktadır. Devletimiz özellikle hibe destek verirken istihdam alanı olan, sürdürülebilir, gelecekte de ticari hayatına devam edecek projelere destek vermektedir. 50 bin TL hibe kredi işletmenizi kurmak için yeterli gelemeyecekse 100 bin TL sıfır faizli kredilerden de destek alabilirsiniz.

50 Bin TL Hibe Desteği Kapsamı

Banka ve Krediler olarak kosgeb desteği ile ilgili merak edilen her konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Destek başvurusunda bulunmadan önce KOSGEB iş planı oluşturmanız gerekiyor. İş planı içerisinde işletmen kurulumu sırasında gerekli olan tüm masrafları kalem kalem yazmalı, işletmenizi rakipleri ile nasıl mücadele edeceğini dile getirmelisiniz. Desteklerin kapsamı hakkındaki bilgiler;

İşletme Kurulum Desteği

KOSGEB, işletme kuruluşu için her girişimciye 2,000 TL ödenek sunuyor. Bu ödeneği, başta iş planı oluşturma, fizibilite çalışmaları, hukuki ve mali danışmanlık için harcamanız gerekiyor.

Ofis Harcamaları Desteği

İşletmeniz için gerekli olan makine alımı, teçhizat alımı ve ofis harcamaları için maksimum. 18,000 TL destek veriliyor. Ofis için gerekli olan donanımlarınızı belirledikten sonra 18,000 TL’ye kadar olan kısmı hibe destek üzerinden alabilirsiniz.

İşletme Gider Desteği

İşletmesini kuran girişimciler ilk etapta birtakım sorunlar yaşayacaktır. Bu aşamada KOSGEB devreye giriyor ve personel maaşları, kira ücreti gibi masraflar için 30,000 TL destek veriyor. İşletmenin kendisini toplayana kadar verilen bu destek birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Yukarıda yer alan desteklerin kapsamı 50 bin TL faizsiz kredi için geçerlidir. Bu tutarların üstünde bir desteğe ihtiyacınız varsa 100,000 TL faizsiz krediden destek alabilirsiniz.

KOSGEB 50 bin TL Hibe Kredi Başvuru Şartları

Sıfır faizli kosgeb desteklerine başvuruda bulunacak kişilerin aşağıda yer alan şartlara uyum göstermesi gerekiyor. Aksi halde proje dosyanızın geri çevrileceğini bilmeniz gerekiyor. Başvuru şartları;

  • 10 Gün kadar süren “Girişimcilik Eğitimi” almak. Bu eğitime katılmayan kişilerin başvurusu direk reddedilecek.
  • Proje sunum dosyası hazırlama. Burada hazırladığınız iş planı dosyanız ile hibe desteği nasıl ve ne şekilde kullanacağınızı dile getirmelisiniz.
  • Kurul, hazırlanan dosyalar üzerinden bir inceleme başlatacak.
  • Hazırlanan dosya kabul edilmesi ile beraber desteğiniz sizlere teslim edilecek.

KOSGEB 50 bin TL destek aşamaları bu kadardır. Daha fazla bilgiye Banka ve Kredileradresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu