OGM 2021’de Alım Olacak Mı? 2021 Yılı OGM Son Gelişmeler! Orman Genel Müdürlüğü (OGM) İşçi Alımı Genel Başvuru Şartları?

OGM personel alımı 2021 yılı için yeni ilanlar bekleniyor. Orman Genel Müdürlüğü (OGM) dönem dönem sözleşmeli personel alımı, sürekli/geçici işçi alımı, devlet memuru alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. OGM bünyesindeki çeşitli münhal kadrolar için istihdam edilen personeller için ilana özel başvuru şartları ile tarihleri DPB sitesinden ilan ediliyor. Tarım Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı OGM güncel ilanlar süreci, yeni gelişmeler haberimizde.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 2021 yılı sözleşmeli personel-sürekli işçi alım ilanları yayınlıyor. Alınacak olan personel için gerekli şartları taşıyan ilgili adaylar OGM bünyesinde işe girebilmek, OGM ailesine katılmak için başvurularını yapmaya devam ediyor. OGM bünyesine alınacak olan personel kadrosuna göre yazılı, sözlü sınavlar gerçekleştiriliyor. Orman Genel Müdürlüğü personel genel müdürlüğü (OGM) yeni alımlar 2021 yılı için de olacak mı? merak konusu. Yeni alımlar için ilanlar yayınlandıkça haberimizde yer alacak.

Tarım Bakanlığı kura çekimleri yapıldı. Kura sonuçları açıklandı haberimiz içeriğinden bakabilirsiniz. OGM yeni, güncel ilanlar yayınladıkça, OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir? haberimizde yer alacak.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli 826 işçi alımı olacağını ilgili kişiler için ilan etti. Bakan Pakdemirli; “Alımı yapılacak 826 işçi, İŞKUR üzerinden gerekli şartları taşıyanlar arasından kura ile belirlendi. Dolayısıyla alımda mülakat olmayacak.” demişti. Heyecanla beklenen kura sonuçları belli oldu.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2 – 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3 – Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, Taşra birimlerinde herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir