GenelGÜNCEL HABERHaberler

OGM atama haberi bekleyenler dikkat! Bakan Pakdemirli’den flaş açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ziraat, Gıda Mühendisi ve Veteriner Hekim kadrolarına atama bekleyenlerle ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde flaş bir açıklama yaptı. Atama bekleyenleri yakından ilgilendiren açıklamada Bakan Pakdemirli, şuanda yeni personel alımı yapmayacaklarını duyurdu.

Yakşalık 30 aydır Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ziraat, Gıda Mühendisi ve Veteriner Hekim kadrolarına atama yapılması merakla bekleniyor.

ORMAN BAKANLIĞI ATAMA BEKLEYENLERİN SIKINTILARI DİLE GETİRİLDİ

Atama bekleyen adayların yanı sıra TBMM’ de CHP, MHP ve İYİ Partili milletvekilleri Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye atamaların ne zaman yapılacağını cevaplamasını talep ediyordu.

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN ATAMA AÇIKLAMASI

Son olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli TBMM’de binlerce kişinin merakla beklediği atama açıklamasını yaptı.

Bakan Bekir Pakdemirli TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde atamalarla ilgili olarak, “Bütçemizin yüzde 55’ini de tarımsal desteklere ayırdık. Son on sekiz ayda da 1.303 teknik personel alımı yaptık, 5 bin personel alım sürecimiz de devam ediyor. Norm kadrolarımız müsaade ettikçe de personel alımlarına devam edeceğiz ancak bugün için ben bu atama bekleyen arkadaşlarıma “Şu kadar kişiyi alacağız.” gibi bir haberim yok, bunu da açık açık söyleyelim. Hayırlı, verimli ve bereketli olsun.” ifadelerini kullandı.

ATAMA BEKLEYENLERE KÖTÜ HABER!

Bakan Pakdemirli tarafından yapılan atama açıklaması sonrasında atama bekleyenlerin uzun bir süre daha bekleyeceği ön görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu