GenelHaberlerSON DAKİKA

Orman çetesinin lideri bakın kim çıktı?

Muğla’nın Fethiye ilçesinde kesim alanları dışındaki genç ve nitelikli ağaçları kestirerek milyonlarca lira rant elde eden çeteye operasyon düzenlenmişti. Aralarında orman şefi ve orman muhafaza memurlarının da olduğu çetenin liderinin tarımsal kooperatif başkanı olduğu öğrenildi!

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6 aydır yürütülen soruşturma kapsamında polis ve jandarma ekipleri tarafından dün orman koruma memurlarına yönelik operasyon gerçekleştirildi. Yirmiden fazla kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenilirken aralarında orman muhafaza memurlarının da bulunduğu 6 kişi yakalandı.

Ormanı korumakla görevli memurların kesim alanları dışında kalan nitelikli ve verimli ormanların kesimine ve satışına göz yumdukları belirtildi. Çetenin ayrıca 40 tonluk kamyonları 20 ton ağaç taşıyor gibi göstererek sahte evrak düzenledikleri belirlendi.

Çetenin liderinin, ismi henüz öğrenilemeyen bir tarımsal kooperatif başkanı olduğu, kooperatif adı altında damgalı ormanları kesmek için ihale almasına rağmen damgasız ve genç ağaçları da keserek Isparta’da bir firmaya pazarladığı anlaşıldı.

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu