Orman Köylüsünün Yaraları Sarılıyor

Trabzon İli Araklı İlçesinde 18 Haziran 2019 tarihinde yaşanan sel felaketi neticesinde hayvanları telef olan orman köylülerine Orman Genel Müdürlüğünce yapılan yardımlar sahiplerini buldu.

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli tarafından yapılan hasar tespit çalışmaları neticesinde Araklı İlçesi Çamlıktepe mahallesinde yaşayan Ayşe cevahir ve İsmail Cevahir isimli vatandaşların hayvanlarının telef olduğu öğrenilmişti. Sayın Bakan Pakdemirli’nin talimatlarıyla Orman Genel Müdürlüğünce Ayşe Cevahir için 30 Bin TL. ve İsmail Cevahir İçin 10 Bin TL. olmak üzere toplam 40 Bin TL.’lik hibe desteği sağlandı.
Verilen hibe ile hayvanlarına kavuşan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirirken konu ile ilgili olarak Trabzon Orman Bölge Müdürü Mümin Döngez “Sayın Bakanımız ve Sayın Genel Müdürümüzün talimatlarıyla ORKÖY kapsamında hibe desteği ile ilgili işlemleri ivedilikle tamamladık. Sırt sırta vererek her güçlüğün üstesinden gelebiliriz. Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüz her zaman orman köylüsünün yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir. Olayda eşini kaybeden Ayşe Cevahir’e ve yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir