Haberler

Rekabet Kurulu`ndan 12 yonga levha ve MDF şirketine soruşturma !

Rekabet Kurulu, MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği ile yonga levha ve MDF pazarında faaliyet gösteren 12 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

 

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, yonga levha ve MDF  pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin aralarında anlaşmak suretiyle fiyat  artırıp artırmadıklarının tespiti amacıyla resen yürütülen ön araştırma Kurul  tarafından karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere  eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli buldu.

Kurul bu kapsamda; MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği ile Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. AŞ, Çamsar Orman Ürünleri Tic. ve San. AŞ,  Yıldız Sunta Orman Ürünleri Sanayi Tesisleri İth. İhr. ve Tic. AŞ, Divapan  Entegre Ağaç Panel San. Tic. AŞ, AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret AŞ, Yıldız Entegre  Ağaç San. ve Tic. AŞ, Orma Orman Mahsulleri İntegre San. ve Tic. AŞ, Starwood  Orman Ürünleri AŞ, Çamsan Ordu Ağaç Sanayi ve Ticaret AŞ, Çamsan Entegre Ağaç  San. ve Tic. AŞ, Teverpan MDF Levha Sanayi ve Ticaret AŞ ve Gentaş Genel Metal  San. ve Tic. AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.                                                                 AA

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu