Sel orman deposunu vurdu.. Ormancılar sel sularında tomrukları topladı

Gece saatlerinde etkisini gösteren sel suları Sakarya Orman İşletmesine ait bir depodaki tomruk ve odunları sürükledi. Sel sularına kapılan tomruklar köprü altında birikince vatandaşlar toplamak istedi. Ancak orman muhafaza memurları buna izin vermedi ve tomrukları toplamaya başladı

Dün gece başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden sağanak yağışta Akyazı’da bulunan birçok dere taştı gece boyu devam eden sel ve taşkınlarda kimi can kimi de mal derdine düştü.

Gece saatlerinde sabah saatlerine kadar gerek vatandaşlar gerekse yetkili kurumlar canla başla çalışarak yaşanan afetle mücadele ettiler.

Sel ve taşkınlar Ova Mahallelerinide vurdu, Mudurnu deresini geçtiği Mahallelerde taşkınlar meydana geldi. Yüzlerce dönüm ekili araziler ve meralar sular altında kaldı.


ORMAN DEPOSUNU SEL BASTI

Bu arada Akyazı Bölgesinde Orman İşletmesine ait bir depodaki tomruk ve malzemeler sel sularına kapılarak Mudurnu Deresinde sürüklenmeye başladı. Akyazı Mudurnu Deresi Köprüsü altında biriken tomrukları vatandaşlar odun diye toplamak istediler. Ancak orman muhafaza memurları buna izin vermedi ve köprü altında biriken tomrukları dereden çıkartarak toplamaya başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir