GenelHaberlerİş

Sizler İçin Seçtiğimiz En İyi 8 Elektrikli Testere

Testere denildiğinde akla gelen şüphesiz eski nesil, geleneksel ve sonuç olarak içerisine mazot ya da benzin koyarak çalıştırdığımız ürünler gelecektir. Oldukça yüksek yakıt seviyeleri kullanımıyla hem cebe hem de fosil yakıt nedeniyle çıkardığı zararlı dumanlar nedeniyle tam bir çevre düşmanı olan eski nesillere kıyasla artık teknolojinin yardımıyla bu olumsuz özellikler birer birer geride kalmaya başladı. Yüksek kuvvetlerdeki akım derecelerinde, eski nesil fosil yakıtlı ürünlere oranla daha yüksek performansla daha temiz bir enerjiyle çalışan bu yeni nesil testereler kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Böylece eskiye oranla daha temiz ve daha güncel bir teknolojiyle ortaya çıkan elektrikli testereler herkesin beğenisini kazanmayı hak etti.

Bu yeni nesil teknoloji ile üretilen elektrikli testereler arasında en mantıklı ve en iyi seçimlerle hazırladığımızı düşündüğümüz listemize göz atmanızda ciddi bir fayda var. Gelin isterseniz hep birlikte o ürünlere bir göz atalım;

1. Bosch Pst 650 EasyElektrikli Testere

Listemizin ilk sırasında dünyaca ünlü teknoloji devi Bosch firmasının ürettiği PST650 model elektrikli testere yer alıyor. Yapabildiklerine oranla oldukça ergonomik bir görüntü veren bu ürün “low vibration” özelliği sayesinde çok düşük standartta bir titreşimle konforlu ve güvenli bir çalışma vaadediyor. Cihazın çalışma gücü 500 watt. Bu boyutlarda bir elektrikli testere için oldukça kuvvetli bir motora sahip olan bu ürün tozsuz ve talaşsız bir kesim için kesilen bölgeye sürekli ve güçlü olarak hava basıncı veren bir fana sahip. Böylelikle kesilen bölgenin tozdan ya da talaştan görünmeme ihtimalini ortadan kaldırıyor. 45 dereceyi bulan gönyeli kesimler için taban plakası toz emebiliyor. 1.6 kg ahşapta kesme derinliği 65 mm, çelikte ise bu oran 4 mm’ye varabiliyor. Bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: Ürün harika geldi ilk denememizi de yaptık süper yalnız tek bıçak var içinde ahşap işi için detaylı ve sürekli kullanacak olanlar satın alırken yanında çeşitli uçlar da alın ben akıl edemedim içinde gelen bıçak sadece yumuşak ahşap içinmis sert ahşap için ayrı uçlar gerekiyor

2. Hyundai Hcs185Elektrikli Testere

Listemizin ikinci sırasına Hyundai firmasının ürünüyle devam ediyoruz. Daire şeklinde tasarlanan bu model 1200w devirde çalışmakta. Ürünün ilk olarak fiziksel özelliklerine baktığımızda geniş bir tutamağa sahip olduğunu görüyoruz. Bu tutamak aynı zamanda olası yaralanmaların önüne geçmek bakımından oldukça güvenli bir şekilde tasarlanmış. Açılı bir kesim için taban aletsiz olarak ayarlanabiliyor. Testere bıçağını incelediğimizde karbür uç kullanıldığını görüyoruz. Tüm bu özellikleri dışında metal taban tablasının uzun ömürlü olduğunu vaadeden Hyundai firması bu üründe yeni sayılabilecek bir özelliğe imza atmış; yumuşak başlatma (softstart) fonksiyonu. Bu fonksiyon, kesilecek materyalin kesilmesinin ilk anında olası tepkimeleri sönümlemek amacıyla yavaş bir şekilde başlıyor bu da sonuç olarak ürünün kesimine yönelik konsantrasyonu arttırıyor. Diğer teknik detayları incelersek; Frekans: 230v 50hz Boşta Devir Hızı : 5800 Dev/Dk Bıçak Ölçüsü : 185mm (7-1/4”) 24t Kesme Derinliği: 62mm 90 Derece / 46mm 45 Derece Ağırlık: 3 Kg. Bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: Şaşırtıcı bir şekilde seri çalışıyor. 1 aya yakındır günlük oldukça aktif olarak yormaya çalışıyorum bana mısın demiyor. Bıçak yağmalası ise bence biraz müsrif ama sanırım sağlam çalışmasının sebebi de bu. Soft start ise büyük nimet başınızı ciddi belalardan kurtarıyor.

3. Bosch Universalchain 40Elektrikli Testere

Geleneksel motorlu testere görüntüsünde tasarlanan Bosch firmasının bu elektrikli modeli 1800 watt gücünde elektrikli bir motora sahip. 40 cm’lik bıçak uzunluğuyla gayet yeterli bir bıçağa sahip olan bu ürün 12 m/s hızında çalışıyor. Otomatik yağlama özelliğine sahip olmasından dolayı bıçağı ayrıca manuel olarak yağlamanıza gerek kalmıyor bunun için yağ haznesine yeterli miktarda yağı koymanız gerekiyor. Ergonomik bir tutamaça sahip olan bu ürün geleneksel görünümün elektrikle nasıl inovatif bir hale geldiğinin iyi bir örneği olarak kendisini gösteriyor. Benzinle çalışan modellerden güç anlamında eksiği olmayan bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: basit odun kesim işleri için gayet iyi. kablosu çok kısa. yağ haznesinin yeri biraz can sıkıcı ama seri çalışıyor.

4. Piecess Rown Rn0007Elektrikli Testere

Piecess Rown firmasının üretmiş olduğu elektrikli bir model olan bu ürünün listemize dahil olmasına neden olan en büyük etkenler şüphesiz 1600 wattlık güçlü motoru ve otomatik yağlama sistemi. Kullanıcıları tarafından kaliteli malzemeden üretilen bıçağı sayesinde koca bir ağacı bile kağıt gibi kesebildiğine yönelik aldığı olumlu yorumlar şüphesiz bu modelin diğer modellere kıyasla işini oldukça başarılı bir şekilde yapabildiğini kanıtlar vaziyette. 9 m/s hızında dönen bıçak daha önce bahsettiğimiz üzere kendisini yeterli ve tutarlı bir şekilde yağlama kapasitesine sahip.

Kullanıcı yorumu: denedim bu paraya bedava 30 cm lik sert söğüt kökünü jilet gibi kesti. alışveriş yapılabilecek magazalarda ilk sıraya aldım.

5. Makita UC3541AElektrikli Testere

Makita firmasının 45.5 x 24.5 x 20 cm boyutlarındaki ve sadece 4.8 kg ağırlığındaki bu ürün 1800 watt gücünde oldukça kuvvetli bir motora sahip. Her ne kadar biraz gürültülü çalışıyor olsa da (101.3 db) bu ürün işini oldukça iyi bir şekilde gerçekleştiriyor. 870 m/dk zincir hızı ile oldukça hızlı denilebilecek bir manevrayla çalışan bu ürünün bıçak kalınlığı ise 1.1 mm boyutunda. 200 ml boyutundaki yağ tankına yağı eklediğinizde otomatik bir yağlamaya imkan veren bu cihazı incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: Zinciri keskin tuttuğunuz sürece ve kurşunun nerede olduğuna göz kulak olduğunuz sürece aynı büyüklükte bir benzinli testere yapabileceği her şeyi yapabilirsiniz.

6. Blaupunkt CS3000Elektrikli Testere

Performans için özel olarak geliştirilmiş Blaupunkt firmasının CS3000 model bu elektrikli testeresinde şüphesiz öne çıkan en ilginç özellik motor gücünde. 2200 Watt gibi elektrikli bir testereden beklenmeyecek düzeyde bir kuvvetle çalışan motoru sayesinde sadece ağaç kesiminde değil diğer günlük ahşap kesiminde de oldukça kuvvetli bir performans vaadediyor. 8 x 8 x 8 cm boyutuna sahip olan bu cihaz güçlü motoru ve 40 cm uzunluğundaki bıçağına göre hafif denebilecek bir ağırlığa sahip (5.56 kg). Aletsiz akım gerilimini ayarlamak için bir SDS sistemi ile olası elektrik problemleri ve kazasına karşın oldukça başarılı bir sigorta sistemi kullanan bu modeli incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: Oldukça iyi bir zincir kalitesi var ama kablo biraz kısa kaldı. Yağ haznesi ve yağı kullanım oranı ise bence gayet iyi bir süredir kullanıyorum henüz bir problem yaşamadım.

7. RTRMAX RTM903Elektrikli Testere

Geleneksel testere modelinde tasarlanan bu elektrikli modelin motor gücü gayet yeterli bir seviye olan 2000 watt gücünde. ‎28 x 25 x 8 cm; 5.56 kilogram ağırlığında olan bu alete yönelik olarak dikkat çeken en önemli özelliği bu firma bu model için standart kullanım başlıkları altında kesinlikle zincir atmayacağının vaadi olarak dikkat çekiyor. Zincir atma probleminin testerelerde oldukça sık rastlanan bir problem olması, böylesine bir vaadin ne kadar önemli ve faydalı olduğunu kullanıcılara hatırlatılıyor. Tüm bunların dışında otomatik yağlama sistemine de sahip olan bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: makine gerçekten iyi bazı yerler zinciri Oregon marka olarak veriyor o dağa iyi bugün belden kalın ağaçlarda tık demedi zincir atmadı sfır sıkıntı

8. Yat Yt4998 Elektrikli Testere

Yat firmasının üretmiş olduğu bu ürün 2,0 KW gücünde kuvvetli bir motora sahip. 91 – 28 dişlik zincir uzunluğu ile yeterli bir boyuta sahip. 41 cm kılavuz uzunluğuna sahip olan bu cihaz otomatik yağlama özelliğine sahip bir diğer ürün. Yağ deposu ise sadece 0.1 lt boyutunda bir yağ miktarını içine alabiliyor. Fiziksel açıdan ürünü incelediğimizde ürünün oldukça ergonomik ve inovatif bir tasarımı olduğunu görmekteyiz zira yeni nesil elektrikli testerelerin bir ortak özelliği olarak o eski, hantal görüntüden eser kalmamış bir durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu