EKONOMİGenelHaberler

Tamder Yeni Genel Başkanından Açıklama…

Tamder Yeni Genel Başkanından Açıklama…

Değerli Arkadaşlar,

 

                        Derneğimiz yönetimini  29.02.2020 tarihinde   gerçekleştirdiğimiz toplantıda şahsıma gösterdiğiniz güven, teveccüh ve oylarınız sonucunda,          kurulduğumuz 2018 yılından bugüne kadar başarıyla temsil       eden   Başkanımız Sn. Nizamettin Coşkun’dan devraldım.

                        Ağaç İşleme Makineleri sektörü üreticilerini, ihracatçılarını,          tedarikçilerini ve tüm bileşenleri ile birlikte bir araya getirip, kapasiteleri ne          olursa olsun ayırmadan, eşit haklar, menfaatler, eşit paylaşım ilkesiyle,         üçüncü kişi, kurum             ve makamlar nezdinde bir bütün olarak hareket         edip,  temsil etmek ve  sinerji  yaratabilmek    amacıyla yola çıkıp kurduğumuz Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER’imizin bütün    üyelerine ve Sayın Başkan’a yola çıkış amaçlarımıza, prensiplerimize verdiği     katkılar ve emekleri için teşekkür ederim.

                        Makine imalat sektörünün sanayileşmiş ülkelerde itici güç olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu amaçla teknolojimizi geliştirmemiz, kendi yerli ve milli makinelerimizle markalarımızı büyütmemiz hayati öneme sahiptir. Sektörümüzde, mali ve istatistiki raporlara da yansıdığı gerçeği ile geçtiğimiz iki yılda yaşanan durgunluğu/dalgalanmaları aşabilmek için kamunun üzerinde çalıştığı Finansman Paketleri, Teşvik uygulamaları, Kalkınma programları, sanayi hamlelerini takip ederek sizler ile paylaşmaya özel önem vereceğiz.

                        Tüm sektör paydaşları olarak büyüyebilmemizin yolu ihracat performanslarımıza bağlıdır. Avrupa ve ABD’de yaşanan ekonomik yavaşlamalar, milliyetçi politikalar, patent savaşları, Gümrük Birliği şartları, Serbest Ticaret Anlaşmaları ve hatta Koronavirüs hedeflerimize ulaşmada dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

                        Bu bağlamda;

                        Sektörel işbirliği, yardımlaşma, temsil ve dayanışma amacıyla; Yurtiçi ve yurtdışı etkinlik, tanıtım, fuarlar ile ilgili bilgi ve haberleri vermeye, yurtiçi fuar sistemimizi içine düştüğü Avrupalı Katılımcı/Avrupalı Ziyaretçi sarmalından çıkaracak, yabancı ziyaretçilere/alıcılara gerçek yerli ve milli ürünlerimizi tanıtabileceğimiz yeni fuar ya da zirveler gerçekleştirmeye, sektörümüz ile ilgili dünya çapındaki gelişmeleri, yeni pazarları, yeni teknolojiler        üzerine yapılan çalışmaları ve araştırmaları duyurmaya, hassasiyetle üzerinde durduğumuz, üyelerimize fayda sağlayacağına inandığımız                    “Ortak  Satış Alanları Organizasyonu” gibi yapıları hayata geçirmek için çalışmaya,

                        Aramıza yeni katılan;

Asil ve yedek üyelerimizin de tecrübe ve katkılarıyla, özveriyle çalışan komitelerimizle ve sorumluluk bilinciyle devam edeceğimizi bilmenizi isterim.

            Sevgi ve Saygılarımla,

            ÜMİT KARABUDAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu