EKONOMİGenelHaberler

TAYVAN AĞAÇ İŞLEME MAKİNELERİ WEBİNARI

Tayvan’ın akıllı teknolojilere sahip ve önde gelen ağaç işleme makinesi üreticilerinin katılımı ve AİMSAD işbirliği ile 11 Haziran 2020’de Türkiye saatiyle 09:00’da Tayvan Akıllı Makineler websitesi üzerinde bir online seminer (Webinar) düzenlenecektir.

https://twmt.taiwantrade.com/mp/taiwan-machinery-free-webinar-4

Tayvan Ağaç İşleme Makinesi Sektörü hakkında:

Tayvan uluslararası ağaç işleme makineleri pazarında önemli bir yere sahiptir. 2019 yılında Tayvan’ın ağaç işleme makinelerinin ihracat değeri 583 milyon dolara ulaşarak, küresel ihracatın yüzde 7,3’ünü oluşturdu ve Almanya, Çin ve İtalya’nın ardından dördüncü sırada yer aldı. İhracata yönelik bir endüstri olan Tayvan ağaç işleme makinelerinin ihracat değeri, toplam üretiminin % 80’inden fazlasını oluşturmaktadır.

Tayvan’da 300’den fazla ağaç işleme makinesi üreticisi bulunmaktadır. Bunların  % 80’inden fazlası, esnek ve verimli Ar-Ge, inovasyon, üretim ve servis sonrası destek avantajları ile eksiksiz bir değer zincirinden oluşan büyük bir endüstriyel kümelenmenin yer aldığı Taichung’da bulunuyor. Sahip olduğu sinerji sayesinde Tayvanlı ağaç işleme makineleri hem kalite hem de fiyat açısından oldukça rekabetçi.

Artan küresel rekabete yanıt olarak, Tayvan ağaç işleme makineleri, müşterilerin akıllı üretimini ve yenilikçi iş modellerini güçlendirmek için makineleri sensörler, kontrolörler, otomatik ekipman ve bilgi teknolojileri ile entegre ederek Endüstri 4.0 dönemine doğru ilerliyor.

Tayvan Ağaç İşleme Makinelerinde Akıllı Teknoloji Online Semineri’nde konuşmacılar en son akıllı teknolojileri hakkında bilgi verecekler:

  • LEADERMAC, dünya standartlarında bir “dört taraflı kalıpçı” üreticisidir ve ağaç işleme makineleri ile ilgili 17 patenti vardır. Yeni dört taraflı kalıpçı serileri, kesicilerin şekline cevap veren ve üç boyutlu ahşap damarı oluşturan kendi geliştirdiği yazılımları uygular. “Entelektüel Makine IoT Platformu”, operatörlerin uzak makinelerden kaynaklanan sorunları çözmelerine olanak tanır.
  • INNOVATOR‘un Akıllı Kaplama Yüzeyleri Üretim Hattı sadece işçilik maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda manuel taşıma ile kaplama yüzlerinin kırılmasını da en aza indirir. Optimize edilmiş çift bıçaklı kaplama, giyotin, çapraz besleme kaplama ekleyici ve kenar düzeltme teknolojisi ile bu üretim hattı normalde on kişi gerektiren süreci iki-üç kişi ile tamamlamayı sağlar.
  • KUANG YUNG‘un “Optimize Edilmiş Kesim Makine Sistemi” ahşaptaki kusurları saptayan bir tarayıcı ile donatılmıştır. Tarayıcı problemleri bir yazılım aracılığıyla analiz eder ve sinyali besleme tarafına gönderir. Sinyaller makineleri kumanda etmek için kontrol sisteminden geçer, kesme işlemini başlatır ve sıradaki işlemleri kontrol etmek için mesajı boşaltma tarafına tekrar gönderir.
  • STIRLING, gelişmiş otomasyon teknolojisi ve akıllı robotlarla yapıştırılmış lamine ahşap üretim hattı geliştirmiştir.
  • ANDERSON‘un tam otomatik işleme hattında çoklu ranza yükleme sistemi, otomatik etiketleme, CNC işleme merkezi, boşaltma sistemi ve paletleme sistemi ile tam entegre bir üretim mümkün.

Tayvan akıllı ağaç işleme makinelerindeki son trendler hakkında daha fazla bilgi edinmek için online seminere davetlisiniz!

KAYNAK : AİMSAD DERGİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu