GenelGÜNCEL HABERHaberler

TikTok videosu için ormanı yaktı. Sosyal medya için bu yapılır mı

Pakistan'da bir sosyal medya fenomeni, daha fazla izlenmek uğruna ormanda yangın çıkardı. Ormanı kasıtlı olarak yaktığı için fenomene dava açıldı.

Pakistanlı bir sosyal medya fenomeni, TikTok videosunun daha fazla izlenmesi için orman yaktı.

Çekeceği TikTok videosu için çekim yaptığı ormanda yangın çıkaran Pakistanlı Tiktok fenomenine gelen tepkilerin ardı arkası kesilmiyor.

Videoyu çekmek için ormanı kasıtlı bir şekilde yakan fenomene karşı dava açıldığı bildirildi.

Birçok kişi tarafından bu durum kınandı ve ceza alması istendi.

Sosyal medya Tiktok’ta 11 milyon takipçisi olan “DollyOfficiall” isimli Pakistanlı Tiktok fenomeni çekim için ormanda kasıtlı olarak yangın çıkardı. Sosyal medya platformunun topluluk kurallarını ihlal eden klip, paylaşıldığı andan kısa bir süre sonra silinse de çevreciler, fenomenin orman yangını görüntüleri önünde TikTok videosu çekmesinin ardından tepkilerini yükseltti.

Videoyu Twitter hesabından paylaşan ‘İslamabad Yaban Hayatı’ isimli derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Rina Satti, görüntülerin TikTok’ta “rahatsız edici ve feci bir trendin parçası” olduğunu söyledi.

‘İslamabad Yaban Hayatı’ isimli derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Rina Satti, “Takipçi arayan gençler bu sıcak ve kurak mevsimde ormanlarımızı ateşe veriyor!” ifadesini kullandı.

İslamabad polisi, şehrin bakımını denetleyen İslamabad Başkent Geliştirme Dairesi Müdür Yardımcısı İcazül Hassan’ın şikayeti üzerine Dolly’ye dava açtı.

Pakistan gazetesi The News International tarafından elde edilen ilk bilgi raporuna göre Dolly, videoyu çekmeden önce kasıtlı olarak yangını başlatmakla suçlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu