GenelHaberlerİş

Türkiye’nin gururu ‘Mızrak Makine’ dünya devlerini geride bıraktı

Mızrak Makine, geniş makine çeşitliliği avantajıyla yerli ve yabancı birçok firma ile işbirliği yaparak iş hacmini genişleterek adını  dünyaya duyuruyor.

 

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi bölgelerinden biri olan Bursa OSB‘de 46 yıllık tecrübesiyle ağaç işleme makineleri üreten Mızrak Makine,ürün çeşitliliğiyle sektöründe ilgi odağı. Mızrak Makine’yi 1976’da kuran firma yetkilisi Ahmet Mızrak, Mızrak Makine hakkında bilgiler vererek değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Mızrak, açıklamalarında Mızrak Makine’nin 46 yıl önce Bursa’da küçük bir atölyede kurularak bugün dünyanın önde gelen makine üreticileriyle rekabet halinde olduğunu anlatarak, “Mızrak Makine olarak hayatın her yerindeyiz. Ahşap demek ağaç demek hayat demek. 46 yıl önce başladığımız bu serüvende bugün; CNC ROUTER, Kenar Bantlama, Panel Ebatlama, Kapı Ebatlama, Çizicili Yatar Daire çeşitleri altında yüzlerce makine tasarlayarak dünyaya kazandırdık. AR-GE çalışmalarımız ara vermeden sürüyor. Ürettiğimiz bir modeli, üreticilerin verimliliğini arttırabilecek yeniliklerle devamlı olarak güncelliyor ve üretici firmalara; zaman, hız, dayanıklılık gibi birçok faktörde maksimum faydayı sağlamayı hedefliyoruz. Üretimimizi Bursa’da 20 bin metrekare kapalı alanda gerçekleştiriyoruz. İstanbul Ümraniye, İstanbul Başakşehir ve İzmir Gaziemir‘de 3 şubemiz yer alıyor. Ayrıca Türkiye’nin 15 noktasında ürünlerimizin satışını gerçekleştiren Mızrak Makine’nin distribütörlüğünü üstlenen bayiler yer alıyor. Yurtdışında da birçok noktaya makine tasarlayıp üretiyoruz. Küresel dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, Mızrak Makine’yi dünya markası haline getirme hedefimize çok yakınız.” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu