Yenice Ormanlarında Tonlarca Odun Sırra Kadem Basmış!

Son günlerde özellikle Yenice ilçesi çevrelerinde vatandaşlar arasında da konuşulmaya başlanan tonlarca kayıp odun iddiası şaşkınlık yarattı.

İddialar o kadar büyük boyutta ki  değeri yüzbinlerce lira ile ifade edilen kayıp odunlar ile ilgili Şu an müfettişler olayın soruşturmasını yürütüyor.

Bir iddiaya göre sunta fabrikalarında hammadde olarak kullanılan lifli odun ihalesini Türkiye’nin çok büyük sunta imalatçısı üç firma aldı. Yaklaşık 7 bin ster civarındaki odun ormanda istifli beklerden firmalar depolarına taşımadan yok oldu. Tabiri caiz ise buhar oldu.

Diğer iddia ise Yenice Orman İşletme Müdürlüğü Balıkısık dep sahasından 3 bin-4 bin ster odun kayıplara karıştı.

İddialar ve kaybolan odunların boyutu konusunda henüz resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

İŞTE CEVAP BEKLEYEN SORULAR!

Belki yüzün üzerinde kamyon ile taşınabilecek bu odunların taşınmasında hem orman muhafaza elemanları hem yol boyu jandarma kolluk kuvveti denetiminden nasıl geçti! Hiç mi dikkat çekmedi?

İddialar gerçek ise çalınan odunlar kimlere verildi, ya da kimlere satıldı

Fatura edildi ise kimler fatura etti?

Fatura edilmedi ise gayri yasal olarak kimler sattı, kimler aldı?

Kim ya da kimler bu odunların kullanıcıları?

Kamu oyuna ne zaman doyurucu bir açıklama yapılacak?

Kaynak : Karabük Derin Haber

One thought on “Yenice Ormanlarında Tonlarca Odun Sırra Kadem Basmış!

  • 24 Ağustos 2019 tarihinde, saat 05:12
    Permalink

    konu tam anlatılmamış olmasına ragmen, tahmınımce depolardan cıkan odunlar naklıye ıle cıkartılmıstır,,naklıyenın tasıma ısınde kullanılan araca verılen nushasında uzerınde olan kadar mıktar ( ster) yazılmıstır,,aynı naklıyenın depodakı kesılen kocanındakı kopyasında ıse daha az bır mıktar yazılmıstır,,odunlar kımlere gıttıyse gıden yerlerdekı kısı yada kıselerden bu naklıyeler ıstendıgınde yada baskın yapıp bu odunların asıl naklıyelerınden bır yada bırkacı bulunabılır,,o zaman gercek ortaya cıkabılır,,Yenıce de bu gıbı ısler herzaman yapılmaktadır,,Ben kendım yıllar once yıne bu gıbı tomruk ve odun emvallerı konusundakı yolsuzlukları duymustum,,

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir