Haberler

Yıldızlar Sunta için aile meclisi toplanıyor

Kocaeli Kartepe’de kurulu bulunan Yıldız Sunta’da işten çıkarılan 500’den fazla çalışanın durumunu belirsizliği korurken, Yıldız Sunta için bu akşam Yıldızların aile meclisini toplayacağı öğrenildi. Aile meclisinden çıkacak karar merakla bekleniyor.

Kocaeli ve Türkiye, günlerdir Yıldız Sunta MDF’de yaşananları konuşmaya devam ediyor. Mübarek Ramazan öncesi 500’den fazla işçi işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçilere ödeme yapılmadı. Türk-İş’e bağlı Ağaç-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Yıldız Sunta’da yaşananlar belirsizliğini koruyor. Ramazan öncesi 500’den fazla işçiyle birlikte en az iki bin insanın bu durumdan etkilendiği öğrenildi. Yıldız Sunta işçisi moralleri bozuk bir şekilde ne olacağını bekliyor.

AİLE MECLİSİ NE KARAR VERECEK?

Kocaeli Denge’ye ulaşan bilgilere göre bu akşam Fehmi Yıldız ve Ahmet Yıldız’ın öncülüğünde Yıldızlar aile meclisini toplayacak. Aile meclisinden çıkacak karar merakla bekleniyor. Yıldız Sunta satılacak mı, Yıldız Sunta’ya ortak mı alınacak ya da Fehmi Yıldız başta olmak üzere Yıldız ailesi sahip çıkacak mı bilinmiyor. İşçiler, kazanılmış hakların alınması ve ellerinden alınmaması için sabırsızlıkla bekliyor. 6 aydır maaş alamayan işçiler çok zor durumda.

YILDIZ AİLESİ İSTESİN KURTARIR

Öte yandan farklı gazetelerde yer alan Yıldız Sunta’da işçi çıkışları durduruldu haberlerinin de gerçeği yansıtmadığı, çıkışların devam ettiği öğrenildi. Türkiye’nin önemli sanayicilerinden olan Fehmi Yıldız’ın geçmişte de Ahmet Yıldız’a yardımcı olduğu ancak bu desteklerin Yıldız Sunta MDF’yi kurtarmaya yetmediği söyleniyor. Her şeye rağmen Yıldız ailesinin ekonomik ve bürokratik gücünün Yıldız Sunta’yı kurtarmaya yeteceğini söyleyenlerin sayısı da az değil.

Kaynak: Kocaelidenge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu